Макха Пуджа 2023

Макха Пуджа 2023 (Magha Puja) у 2023 році відзначається 6 березня Макха Пуджа (Magha Puja) – одне з найважливіших буддійських свят, що випадає в повний місяць третього місяця за місячним календарем. Це рухливе свято, яке буддисти зазвичай відзначають наприкінці лютого чи на початку березня.

Цього дня віруючі збираються у численних храмах на барвисті процесії із квітами, ладаном та свічками.

Урочистість зберігає пам’ять про 1250 буддійських ченців з усього світу, які вирішили одночасно зібратися, щоб послухати мудрі настанови та слова свого вчителя.

Через 45 років того ж дня Будда виголосив одну зі своїх останніх проповідей і оголосив, що незабаром (рівно через три місяці) він залишить земне життя і піде в стан нірвани (свято Вішакха-Пуджі).

Макха Пуджа – національне свято, тому цей день є вихідним від роботи в Таїланді.

Державним святом та офіційним вихідним день Макха Пуджа був визнаний у 1851 році з проведенням першої церемонії у Смарагдовому храмі. Король Рама IV наказав цього дня відзначати свято щороку.

Кульмінація свята – свічкова процесія – посідає вечірньо-нічний час, зазвичай після 8 годин. Усі збираються біля храму, встановлюють на носилки зображення Будди, обов’язково прикрашене з цієї нагоди, і обходять навколо храму тричі за годинниковою стрілкою, несучи в руках свічки, пахощі та квіти лотоса.

Кожна з трьох ход має певний зміст: перше відбувається на честь самого Будди, друге – на честь всього буддійського співтовариства, Сангхі, а третє – на честь його вчення Дхарми.

У Смарагдовому храмі церемонію проводить сам Його Величність Король, починаючи з усіх релігійних обрядів (молитви, медитації) і закінчуючи процесом свічки навколо комплексу.

Свята розпочинаються вранці, а їхня кульмінація настає ввечері після заходу сонця. Послідовники буддизму збираються у храмах на проповіді, урочисті ходи зі свічками, які називають wian tian.

Процесії можна порівняти з магічними діями, коли на вулиці тисячі людей моляться у світлі свічок.

Не обов’язково бути буддистом, щоби взяти участь в урочистості. У Бангкоку традиційно центральним місцем святкування стає площа Санам Луанг.

Під час ходи в юрбі можна побачити туристів. Святкування Макха Буча супроводжується закликом не вживати алкогольних напоїв.

Саме тому туристів, які люблять тайське нічне життя, може здивувати обмежена на кілька годин діяльність барів та розважальних закладів.

У деяких пабах, щоб оминути правила, алкоголь подають у чашках для кави чи чаю. Незважаючи на глибоке релігійне значення, Макха Буча насамперед сімейне свято.

Перед походом у храм місцеві жителі збираються сімейним колом, передаючи традицію новим поколінням.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: