Державні та місцеві свята Таїланда ( 01 – 04 2023 )

1-2 січ. 2023 р. Новий рік

14 січня 2023 Національний день охорони лісів у Таїланді

16 січня 2023 проводиться Національний день вчителя

18 січня 2023 проводиться День королівських тайських збройних сил у Таїланді, в даний час відзначається як річниця заснування Міністерства оборони.

22-23-24 січ. 2023 р. Китайський Новий рік

3 лютого 2023 року проводиться День ветеранів у Таїланді , дата на честь заснування Організації ветеранів війни Таїланду. Церемонії поминання проходять біля Монумента Перемоги

5 лютого 2023 року Завершення святкування Нового року за китайським календарем

14 лютого 2023 День усіх закоханих чи День Святого Валентина

25 лютого 2023 проводиться Національний день радіо у Таїланді.

26 лютого 2023 проводиться День кооперативів у Таїланді

Свято День кооперативів (Wan Sahakon), офіційно засноване на прохання Міністерства сільського господарства та кооперативів Таїланду, наголошується на ознаменуванні створення першого кооперативу в Таїланді. Перші сільськогосподарські кооперативи в Таїланді були створені за правління короля Ваджіравуда (Рами VI), першого короля Сіаму, який здобув освіту в Європі. Основною метою кооперативів було підвищення добробуту дрібних фермерів, яке на той час було дуже низьким через накопичені борги, що утворилися в результаті переходу від самодостатньої економіки до ринкової.

5 березня 2023 проводиться Національний день журналіста у Таїланді

5 березня 2023 всі працівники ЗМІ у Таїланді відзначають своє професійне свято – Національний день журналіста (або Wan Nakkhao – Ван Наккао), також відомий як Національний день засобів масової інформації.

6 березня 2023 проводиться Макха Пуджа. Дата на 2023 рік. Відзначають у повний місяць, 3-й тайський місячний місяць.

Друге за значимістю буддійське свято на згадку про вчення Будди Овада Патімоккха, яке відзначають у Таїланді, Камбоджі, Лаосі, М’янмі та Шрі-Ланці. День на честь перших зборів, які відбулися між Буддою та його першими 1250 учнями.

13 березня 2023 проводиться Національний день слонів у Таїланді.

Цей захід було запропоновано Фондом азіатських слонів Таїланду та передано до Координаційного підкомітету зі збереження тайських слонів. Дата Національного дня слонів була обрана тому, що 13 березня 1963 року Королівський лісовий департамент оголосив білого слона національною твариною Таїланду.

17 березня 2023 проводиться День національного боксу Муай Тай у Таїланді.

Одна з найвідоміших історій тайського боксу свідчить, що ця боротьба походить від великого Най Кханом Тома в період Аюттхая. Легенда розповідає про те, як Най Кхан Том переміг 9 бірманських бійців, одного за іншим, під час свого ув’язнення після облоги Сіамського королівства. Історична подія відзначається як День тайського боксу, який проводиться щороку 17 березня.

21 березня. 2023 р. весняне рівнодення. Рівнодія – астрономічне явище, коли центр Сонця у своєму видимому русі екліптикою перетинає небесний екватор

31 березня 2023 проводиться День пам’яті короля Рами III у Таїланді

Нангклао (31 березня 1788 – 2 квітня 1851), ім’я при народженні Тхап, також званий Рама III, був третім королем Сіаму з будинку Чакрі, який правив з 21 липня 1824 по 2 квітня 1851 року.
Нангклао був старшим сином свого попередника, короля Рами II.

1 квітня 2023 проводиться Національний день цивільної служби у Таїланді.

Національний день державної служби присвячений прийняттю першого Закону про державну службу у 1928 році

2 квітня 2023 проводиться День збереження тайської спадщини у Таїланді.

У 1985 році уряд Королівства Таїланд оголосив 2 квітня “Днем збереження спадщини Таїланду” на честь Її Королівської Високості принцеси Маха Чакрі Сіріндхорн і на знак визнання внеску королівської родини у збереження національної спадщини для майбутніх поколінь.
З нагоди Дня збереження тайської спадщини Національний центр електроніки та комп’ютерних технологій (NECTEC) при Національному агентстві з розвитку науки та технологій (NSTDA) Міністерства вищої освіти, науки, досліджень та інновацій (MHESI) оголосив про свою співпрацю з Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) у справі підтримки збереження тайських архітектурних знань.

2 квітня 2023 проводиться Національний день дитячої книги у Таїланді.

6 квітня 2023 проводиться День Чаккрі у Таїланді.

Династія Чаккрі, правлячий дім Таїланду, заснований Рамою I, який під титулом Чао Прайя Чаккрі (військовий командувач області Чао Прайя) відіграв важливу роль у боротьбі проти Бірми.

Чаккрі став королем Таїланду в 1782 і як Рама I правил до 1809 року.

8 квітня 2023 проводиться Ювілей Міністерства оборони у Таїланді

9 квітня 2023 проводиться День Королівських ВПС Таїланду у Таїланді

Королівські тайські військово-повітряні сили або RTAF – це військово-повітряні сили Королівства Таїланд.

10 квітня 2023 проводиться Національний день каучуку у Таїланді.

Натуральний каучук отримують із соку дерева Hevea Brasiliensis. Дерева починають виробляти сік лише через шість років – після цього вони плодоносять близько 28 років.
З того часу, як каучук вперше з’явився в Таїланді на початку 1900-х років, країна перетворилася на виробника та експортера натурального каучуку номер один у світі завдяки тропічному клімату, а також ефективним та передовим методам вирощування.

13 квітня 2023 проводиться Сонгкран у Таїланді

Тайський Новий рік, новорічний фестиваль відзначається з 13 по 15 квітня.

Це найважливіше державне свято країни. Сонгкран збігається з періодом часу, коли сонце входить у знак Овна, що зазвичай відбувається приблизно середині квітня. Проте уряд Таїланду встановив дату 13 квітня для простоти планування та продовжив свято, щоб зробити його триденним.
Перший день Сонгкрана присвячений оновленню та прощанню зі старим, поважним чищенням статуй Будди, весняним прибиранням будинку, позбавленням від непотрібних речей і покупкою нового одягу.
Другий день присвячений скоєнню добрих справ, уникненню поганих слів, посмішці, дарам ченцям та відвідуванню храмів для будівництва піщаних чеді, які по суті є піщаними храмами, а не замками з піску.
В останній день тайці продовжують робити добрі справи, наприклад робити підношення ченцям і окроплювати святою водою статуї Будди. Сім’ї також збираються разом, при цьому велика увага приділяється відвідуванню літніх членів сім’ї у пошуках їхнього благословення.

25 квітня 2023 проводиться День короля Наресуана у Таїланді

Король Наресуан Великий – національний герой та король-воїн Таїланду.

Він був королем королівства Аюттхая з 1590 року і владикою Лан На з 1602 до своєї смерті в 1605 році. Наресуан є одним із найшанованіших монархів Таїланду, оскільки він відомий своїми кампаніями зі звільнення Аюттхаї від васальної залежності від імперії Таунгу.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: