Державні та місцеві свята Таїланда ( 09 – 12 2023 )

4 вересня 2023 проводиться День пам’яті підводних човнів Королівського військово-морського флоту Таїланду

9 вересня 2023 проводиться День заповідника Хуай Кха Кхенг у Таїланді.

Заповідник дикої природи Тхунг Яй-Хуай Кха Кхаенг, що є об’єктом Світової спадщини, знаходиться в провінціях Утайтхані, Так і Канчанабурі на заході Таїланду, вздовж кордону з М’янмою. Об’єкт об’єднує два суміжні заповідники, Тхунг Яй Наресуан та Хуай Кха Кханг, які були створені окремо у 1972 та 1974 роках відповідно. Заповідник дикої природи Тунг Яй-Хуай Кха Кхаенг включає дві важливі річкові системи: Верхній Кхва Яй і Хуай Кхаенг.

Ділянка площею 622 200 га є найбільшою територією, що охороняється в континентальній частині Південно-Східної Азії і одним з найменш доступних і найменш порушених лісових масивів Таїланду.

15 вересня 2023 проводиться День Сільпи Бхірасрі у Таїланді.

Відданий наставник Бхірасрі допоміг заснувати художню школу, яка пізніше стала університетом Сілпакорн. Скульптурні роботи Сільпи, який вважається батьком сучасного мистецтва в Таїланді, включали кілька статуй тайських королів і, що найвідоміше, національні пам’ятки Бангкока, присвячені демократії та перемозі.

15 вересня 2023 проводиться Свято середини року у Таїланді

Sat Thai – традиційне тайське свято середини року, яке проводиться в молодик наприкінці десятого місячного місяця. Він має багато рис анімізму, приписування душ чи парфумів тваринам, рослинам та іншим сутностям.

19 вересня 2023 проводиться День музею у Таїланді

Національний музей Бангкока – перший Національний музей у Таїланді, заснований у 1859 році для експонування та демонстрації історії Таїланду, історії мистецтва, археології та етнології. День тайських музеїв відзначається 19 вересня з нагоди річниці заснування Національного музею Бангкока. Національний музей Бангкока (відкритий 19 вересня 1874 року) є головною філією Національного музею Таїланду, а також одним із найбільших музеїв у Південно-Східній Азії.

20 вересня 2023 проводиться Національний день молоді у Таїланді.

Щорічно 20 вересня у Таїланді проводять Національний день молоді, який відзначає і дні народження королів Чулалонгкорна та Ананди Махідол. Таїланд святкує День молоді цього дня через велику кількість народжень у вересні.

20 вересня 2023 проводиться Національний день охорони каналів у Таїланді.

У 1994 року група тайських екологів звернула увагу, як канали у всьому Бангкоку перетворюються на величезні каналізаційні колектори. Королівська армія Таїланду та освітні установи, аж до початкових та середніх шкіл Бангкока, об’єдналися в ім’я проекту відновлення довкілля у цьому сегменті.

20 вересня 1994 року на підтримку спільних зусиль Її Королівська Високість принцеса Маха Чакрі Сіріндхорн та Його Високість здійснили подорож на човні від пірсу Фан Пха Лілат до воріт Тха Кхай, провінція Чаченгсау, загальна відстань 62 км.

Тому 20 вересня кожного року тепер є важливим днем для Таїланду та відзначається як Національний день захисту каналу.

У рамках проекту щодо збереження мають бути організовані заходи, спрямовані на підвищення обізнаності щодо збереження каналів. Туристи та оператори комерційних підприємств, а також місцеві жителі повинні безпосередньо брати участь у заходах, таких як збирання сміття в туристичних зонах, проекту зі збереження річок і каналів, збирання та сортування сміття та інших ініціатив. Це заохочуватиме місцевих жителів та туристів до більшого усвідомлення та почуття приналежності та важливості здорового довкілля.

24 вересня 2023 проводиться День Принца Махідола у Таїланді.

На згадку про принца Махідола, який шанується в Таїланді як батько сучасної тайської медицини. Він був батьком короля Таїланду Бхумібол Адульядея.

28 вересня 2023 проводиться День національного прапору Таїланду.

Прийнятий 20 вересня 2016 року. Король Ваджіравуд офіційно санкціонував використання нинішнього прапора Таїланду 1917 року.

29 вересня 2023 проводиться Паварана та Ван Ок Пханса у Таїланді.

Відзначають у повню, 11-го тайського місячного місяця.

Паварана – буддійський священний день, який відзначається в повний місяць Аашвіна місячного місяця. Це знаменує кінець 3-х місячних місяців Васса, що іноді називається «буддійським постом». Цей день відзначається у деяких азіатських країнах, де практикується буддизм Тхеравади. Цього дня кожен монах має постати перед спільнотою ченців (Сангха) і спокутувати провину, яку він міг зробити під час васу.

Ван Ок Пханса – останній день тайсько-лаоського свята Васса. Він зазвичай відбувається у жовтні, через три місячні місяці після початку Васси, відомої як Ван Кхао Пханса.

29 вересня 2023 проводиться Свято середини осені у Таїланді.

Проводять у 15-й день 8-го китайського місячного місяця.

Фестиваль середини осені, також відомий як Свято Місяця або Свято місячного пирога, – традиційне свято, яке відзначають багато жителів Східної та Південно-Східної Азії.

1 жовтня 2023 проводиться День пам’яті короля Рами IV у Таїланді.

Король Монгкут народився в 1804 році, він був сином короля Рами II і королеви Срісуріентри по матері, він був онуком короля Рами I, засновника династії Чакрі, і був молодшим братом короля Рами III по іншій матері, король Монгкут вступив на престол у 1851 році віком 47 років. У правління свого брата (короля Рами III) він протягом 27 років був священиком і став відомим палійським ученим, став буддійським послушником у віці 14 років і пізніше вступив у священство.

Король Монгкут зробив великі зміни у вивченні та практиці буддизму в Таїланді, повернувши знання чистого вчення Господа Будди, яке було значною мірою втрачено протягом століть, він навчив інших священиків суворо дотримуватися вчення і доктрини Будди і заснував буддійську секту під назвою Тхаммают Нігая. Король Монгкут мав багато вільного часу для вивчення багатьох мов, серед яких були впали, санскрит, камбоджійська, англійська та латина.

13 жовтня 2023 проводиться День пам’яті короля Пуміпона Адульядета у Таїланді

На згадку про смерть короля Пуміпона Адульядета у 2016 році.

Пхуміпон Адульядет, також званий Рама IX, (народився 5 грудня 1927 року, Кембридж, Массачусетс, США – помер 13 жовтня 2016 року, Бангкок, Таїланд), дев’ятий король династії Чаккрі (1950-2016), що правила в Таїланді. найдовгоправніший монарх Таїланду.

Він сидів на вершині свого суспільства, але конституційний правитель Таїланду король Пхуміпон Адульядет був монархом і людиною, яка була приземленою. Протягом 70 років свого перебування на троні – найдовшого правління серед усіх монархів на момент його смерті – король Пхуміпон їздив у найбідніші та найвіддаленіші куточки свого королівства, був на землі з фермерами та сільськими жителями, вислуховував їхні проблеми та відповідав на них більш ніж 4000 проектами розвитку, спрямованими на покращення їхнього життя. Багато з них стосувалися покращення водопостачання, сільського господарства, засобів для існування та здоров’я.

14 жовтня 2023 проводиться День демократії у Таїланді

День демократії відзначається 14 жовтня на згадку про повстання 14 жовтня 1973 року. Прийнято 26 серпня 2003 року.

З моменту перетворення на конституційну демократичну монархію західного зразка в 1932 році, більшу частину часу країною управляли військові уряди. Суперечки та боротьба між старою та новою елітами, цивільними особами, політиками та військовими відбувалися регулярно з 1932 року. Свобода слова була гарантована Конституцією Таїланду 1997 року. 10 грудня щорічно відзначається як День Конституції з усього Таїланду та є державним святом.

На монументі демократії в Бангкоку, розташованому на проспекті Ратчадамноєн, зображення конституції 1932 року вміщено на двох золотих чашах для підношень на вершині вежі, що є частиною монумента, і охороняється чотирма крилоподібними структурами, покликаними представляти чотири види поліцію – які брали участь у здійсненні революції 1932 року.

14 жовтня 2023 проводиться вегетаріанський фестиваль у Таїланді.

Проводять 1-9 днів, 9-й китайський місячний місяць.

Він відзначається по всій країні, але самий розпал святкування перебувають на Пхукеті, де більше половини населення становлять перенакінці. Фестиваль приваблює юрби глядачів через виконання багатьох незвичайних релігійних ритуалів.

17 жовтня 2023 проводиться День національної поліції Таїланду.

21 жовтня 2023 проводиться Національний день медсестер у Таїланді.

Національний день медсестер у Таїланді щорічно відзначається 21 жовтня на честь дня народження Її Королівської Високості принцеси Срінагариндри (Сангван Талапат), бабусі принцеси, яка зробила великий внесок у розвиток професії медсестри. Принцеса Срінагариндра народилася 21 жовтня 1900 року в провінції Нонтхабурі. Її Королівська Високість принцеса Срінагариндра протягом усього свого життя вдосконалювала професію медсестри та національну систему охорони здоров’я Таїланду.

21 жовтня 2023 проводиться Національний день любові до дерев у Таїланді.

Її Королівська Високість принцеса Сомдет Пхра Срінакариндра Боромраджаджонані мала сильне королівське бажання відновити баланс природи, завжди саджаючи дерева і доглядаючи їх, і вважала догляд за посадженими деревами важливішим і трепетнішим справою, ніж посадка дерев.

Щоб висловити подяку Її Королівській Високості принцесі Сомдет Пхра Шрінакариндре Боромраджаджонані, яка працювала над розвитком сільських районів Таїланду, зокрема, відновленням природного балансу, Кабінет міністрів Таїланду прийняв резолюцію від 26 червня 1990 року, згідно з якою день народження 21 жовтня кожного року зробити як Національний щорічний день догляду за деревами.

21 жовтня 2023 проводиться Національний день стоматологічної гігієни у Таїланді.

Національний день стоматологічної гігієни в Таїланді відзначається 21 жовтня – це річниця народження принцеси-матері Срінагариндри, яка зробила суттєвий внесок у розвиток стоматології в країні.

19 листопада 2023 Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій у Таїланді

20 листопада 2023 проводиться День Королівського військово-морського флоту Таїланду.

Королівський військово-морський флот, військово-морські сили Таїланду, були створені у 1906 році. Потім модернізовані адміралом принцом Абхакарою Кіартівонгсе (1880-1923), який відомий як батько Королівського флоту. У його структуру входять військово-морський флот, Королівський корпус морської піхоти Таїланду та командування повітряної та прибережної оборони. Штаб-квартира RTN знаходиться на військово-морській базі Саттахіп.

25 листопада 2023 проводиться День пам’яті короля Вачіравуда у Таїланді.

Вачіравуд, Рама VI – шостий король Сіаму з 1910 по 1925 з династії Чакрі.

Король Ваджіравудх найбільш відомий своїми зусиллями щодо створення та просування сіамського націоналізму. Його правління характеризувалося подальшим рухом Сіаму у бік демократії та мінімальною участю у Першій світовій війні.

Ваджіравудх (1 січня 1881 – 26 листопада 1925) був шостим монархом Сіаму з династії Чакрі під ім’ям Рама VI. Він правив з 23 жовтня 1910 року до смерті 1925 року. Він захоплювався історією, археологією та літературою Сіаму, а також економікою, політикою та світовими справами, заснував перший у країні університет Чулалонгкорн.

27 листопада 2023 проводиться Національний день зміцнення здоров’я у Таїланді.

28 листопада 2023 року проводиться Лой Кратонг.

Відзначають у повний місяць на 12-й тайський місячний місяць.

Лой Кратонг – це сіамський фестиваль, який щорічно відзначається на всій території Королівства Таїланд та у сусідніх країнах зі значною південно-західною тайською культурою. Назва можна перекласти як «ритуальний посуд, що пливе, або лампа» і походить від традиції виготовлення кратонгів або плавучих прикрашених кошиків, які потім пускають плавати по річці.

Багато тайців використовують кратонг, щоб подякувати богині води, індуїстській богині Гангу, Пхра Мае Хонгка.

1 грудня 2023 проводиться Пам’ятний день принца Дамронг Раджанубхаба у Таїланді.

Принц Тисаваракумарн, принц Дамронг Раджанубхаб (21 червня 1862 – 1 грудня 1943) був засновником сучасної тайської системи освіти, а також сучасної провінційної адміністрації. Він був автодидактом, істориком (самоуком) та одним із найвпливовіших тайських інтелектуалів свого часу.

У 1887 році його було призначено великим офіцером армії (головнокомандувачем).

У той же час його було обрано королем на посаду міністра освіти в його тимчасовому кабінеті. Однак, коли в 1892 році король Чулалонгкорн розпочав програму адміністративної реформи, принца Дамронга було обрано керівником Міністерства Півночі (Mahatthai), яке в 1894 році було перетворено на Міністерство внутрішніх справ.

4 грудня 2023 проводиться День довкілля у Таїланді

Тайський день довкілля спрямовано підвищення поінформованості про проблеми довкілля. Тайський день довкілля відзначається 4 грудня. Це офіційне свято, яке було засноване у 1991 році.

4 грудня 1989 року король Пхуміпон Адульядеж провів церемонію відзначення свого дня народження у Великому палаці. Під час церемонії він виступив із промовою про проблеми екології Таїланду. Основні екологічні проблеми Таїланду включають забруднення повітря, вирубку лісів, надмірний риболовлю, випалювання полів і лісів, брак водних ресурсів, забруднення води, браконьєрство і втрату довкілля диких тварин.

Король висловив стурбованість майбутнім довкілля країни та закликав громадян Таїланду до співпраці для вирішення екологічних проблем. Через два роки Міністерство науки, технологій та навколишнього середовища оголосило 4 грудня Днем навколишнього середовища Таїланду. З 2002 року святкування координується створеним того ж року Міністерством природних ресурсів та довкілля.

5 грудня 2023 проводиться День народження короля Бхумібол Адульядежа або День батька в Таїланді.

І свято на честь офіційного дня народження короля Рами ІХ.

У Національний день батька тайці вшановують своїх батьків і дідів, даруючи їм квітку канни, яка нагадує лілію і називається тайською мовою «док пхутта ракша».

10 грудня 2023 проводитиметься День Конституції Таїланду

16 грудня 2023 проводиться Національний день спорту у Таїланді.

З 1986 року 16 грудня в Таїланді щорічно відзначається Національний день спорту (Wan Kila Haeng Chat – วันกีฬาแห่งชาติ). Дата присвячена золотій медалі, завойованій Його Величністю Королем Пхуміпоном Адульядеєм і розділеною з його старшою дочкою, принцесою Уболратаною Раджаканією (тоді їй було 16 років), з якою він зрівнявся за очками в класі швертботів на 4-х Іграх Південно- Бангкоку з 9 до 16 грудня 1967 року.

Основна ідея спортивного дня в школі полягає в тому, щоб спонукати дітей до веселощів, активності та спільної роботи у різних веселих фізичних вправах та випробуваннях. Цього дня учні беруть участь у багатьох заходах, спрямованих на згуртування колективу та веселощі.

25 грудня 2023 християнське Різдво у Таїланді

Свято Різдва Христового має п’ять днів передсвята (з 20 по 24 грудня) та шість днів святкування. Напередодні, або в день навечір’я свята (24 грудня) дотримується особливо строгий піст, що отримав назву святвечір, оскільки в цей день вживається кукурудза – зварені з медом пшеничні або ячмінні зерна. За традицією, пост святвечора закінчується з появою на небі першої вечірньої зірки. У навечір’я свята згадуються старозавітні пророцтва та події, що стосуються Різдва Спасителя. Різдвяні богослужіння відбуваються три рази: опівночі, на зорі та вдень, що символізує Різдво Христове у лоні Бога Отця, у утробі Богоматері та в душі кожного християнина.

Всесвітньо відома різдвяна пісня “Щедрик” – різдвяна українська народна пісня. Здобула всесвітню популярність у музичній обробці Миколи Леонтовича, який написав її у 1916 році. Англійською мовою вона відома під назвою “Carol of the Bells”.

28 грудня 2023 проводиться День пам’яті короля Таксіна у Таїланді.

День короля Таксіна відзначається на честь коронації “Phraya Vajiraprakarn”, який був зведений у сан “Somdech Phraboromaracha IV” і більш відомий як король Таксін.

Король Таксін завоював незалежність країни від бірманських загарбників протягом семи місяців, після чого перевів свою армію з Чантхабурі до Тхонбурі, де коронувався 28 грудня 1768 року. Він заснував Тхонбурі як свою столицю.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: