Державні та місцеві свята Таїланда ( 05 – 08 2023 )

1 травня 2023 р. День праці у Таїланді

День праці (Labor Day) – це свято приурочене до першого в історії оголошення 8 годинного робочого дня в 1886 році.

4 травня 2023 проводиться День коронації у Таїланді чи Ван Чатра Монгкхон.

Coronation Day на згадку про коронацію короля Маха Ваджиралонгкорна у 2019 році та його батька, короля Пуміпона Адульядета, у 1950 році.

11 травня 2023 проводиться День фермера або Королівська церемонія першої ріллі в Таїланді.

Дата свята визначається астрологічно та оголошується Бюро королівського двору.

Офіційно відома як Ван Пхра Ратча Пхіті Пхетча Монхон Лае Чарот Пхра Нангкхан Райк На Кхван або як церемонія благословення селян країни.

14 травня 2023 проводиться Церемонія Королівської борозни у Таїланді та День охорони тайського буйволу

Церемонія Королівської оранки, або Церемонія Королівської борозни, — одні з найдавніших ритуалів, які традиційно проводяться на території сучасних Таїланду та Камбоджі. Церемонія має багатовікову історію та бере свою основу із традиційних землеробських ритуалів. Головним призначенням є благословення землі для успішного врожаю рису у майбутньому сезоні. Жителі Таїланду вірять, що проведення ритуалу принесе не лише добрий урожай, а й зміцнить зв’язки між королівською родиною, урядом та фермерами.

30 травня 2023 проводиться День короля Рами VII у Таїланді

Праджадхіпок, також званий Пхрапокклао, або Рама VII, (народився 8 листопада 1893, Бангкок, Сіам – помер 30 травня 1941, Кренлі, Суррей, Англія), останній абсолютний король Сіам (1925-35), за прав якого тайська революція 1932 встановила конституційну монархію.

Усі королі з нинішньої династії Чакрі у Таїланді часто згадуються як король Рама в англомовному світі. Ім’я Рама було від імені індуїстського бога Рами, аватара Вішну.

2 червня 2023 День Вісакха Буча

Саме в день Вісакха два з половиною тисячоліття тому у 623 році до нашої ери народився Будда. Також цього ж дня Будда досяг просвітління і цього ж дня Будда залишив цей світ на 80-му році життя.

На Вісакха буддисти збираються у храмах перед світанком для урочистого та почесного підняття буддійського прапора та співу гімнів, що вихваляють святу потрійну перлину: Будду, Дхарму (його вчення) та Сангху (спільнота його учнів). Віруючі роблять підношення у вигляді свічок, квітів і пахощів. Ці символічні дари повинні нагадувати послідовникам, що подібно до того як через короткий час красиві квіти в’януть, а свічки та ароматичні палички згорять, так і життя схильна до розкладання та руйнування.

3 червня 2023 проводиться День народження королеви Сутіди в Таїланді

Сутіда народилася 3 червня 1978 року. Вона за національністю хокієн (Hokkien), походить із тайської китайської родини. У 2000 році вона закінчила середню школу Хатйавіттайалай Сомбункулканья та Успенський університет у Бангкоку зі ступенем бакалавра комунікаційних мистецтв. З 2000 по 2003 рік Сутіда працювала бортпровідником у JALways, дочірній компанії Japan Airlines, а потім у Thai Airways International з 2003 по 2008 рік.

У серпні 2014 року Сутіду було призначено командиром домашньої гвардії наслідного принца Ваджиралонгкорна. У неї виникли романтичні стосунки з наслідним принцом після його розлучення зі Шрірасмі Суваді.

У жовтні 2016 року міжнародні ЗМІ назвали її призначеною «дружиною» короля, незважаючи на те, що палац офіційно ніколи не заявляв про їхні стосунки.

13 жовтня 2017 року вона була удостоєна Великого хреста Дами (Першого ступеня) найпрестижнішого ордену Чула Чом Клао, що надало їй титул Тхан Фу Інь. Вона перша жінка-офіцер, удостоєна цієї честі з 2004 року та за правління короля Рами X.

1 грудня 2016 року її було призначено командиром підрозділу спеціальних операцій Королівської гвардії та підвищено до звання генерала.

1 червня 2017 року вона була призначена виконувачем обов’язків командира Королівського тайського ад’ютантського департаменту після реорганізації Королівського командування безпеки.

1 травня 2019 року Сутіда стала дружиною короля Ваджиралонгкорну, коронація якого відбулася в Бангкоку 4–6 травня 2019 року.

3 червня 2023 проводиться Свято ананасів у провінції Лампанг, Таїланд.

9 червня 2023 проводиться День Ананда Махідол у Таїланді.

22 червня 2023 проводиться Свято драконячих човнів

Найвидовищніший фестиваль , також відомий як Duanwu Festival або Dragon Boat Festival. Дуже популярна подія серед туристів. У Таїланді він відомий як ไหว้ ขนม จ้าง (Ван Вай Кхан Чанг або Фестиваль Вай Чу або Фестиваль Дуаньу).

25 червня 2023 проводиться Національний день йоду у Таїланді.

26 червня 2023 проводиться День Сунтон Пу або Sunthorn Phu Day у Таїланді.

Тайський поет, що народився 26 червня 1786 року в Бангкоку, Таїланд. Вважається найбільшим поетом Таїланду, реформатором тайського віршування. Пу – ім’я, отримане при народженні, а Сунтон – частина його придворного титулу.

1 липня 2023 проводиться Національний день скаутської організації у Таїланді.

Цього дня 1911 року король Ваджіравудх Рама VI заснував Національну скаутську організацію Таїланду.

3 липня 2023 проводиться Асалха Пуджа у Таїланді

Інша назва цього свята «День дхарми» – буддійський фестиваль традиції тхераваду.

Він проводиться в липні, а точніше у повний місяць восьмого місяця місячного календаря.

У Таїланді Асалха Пуджа – одне з найважливіших свят у році і є державним святом, під час якого заборонено торгівлю та вживання алкоголю.

Асалха Пуджа відзначає першу проповідь Будди Шакьямуні, яку він провів у Сарнатсі для своїх п’яти послідовників і роз’яснив вчення про чотири благородні істини. Після того, як Будда виголосив свою першу проповідь, його учень, аскет Конданна, отримав просвітлення, ставши першим буддійським ченцем. Будда благословив його і наклав на нього перші дві чернечі обітниці: обітницю нескорощів і обітницю уникати бажань, які ведуть до страждання. Інша назва свята — День дхарми, що відзначає його як відзначення заснування першої буддійської громади та початку місіонерської роботи.

Традиційно цього дня прийнято відвідувати місцеві буддійські храми та монастирі, залишаючи пожертвування, слухати проповіді, а також вивчати тексти. Широко поширений звичай мирян давати обітниці допомоги місцевим ченцям чи духовного самовдосконалення задля зміцнення своєї віри

У Таїланді на честь свята влаштовуються ходи та процесії зі свічками. У Бангкоку король бере участь у святкуванні Асалха Пуджі

Наступного дня після Асалха Пуджа починається тримісячний пост васса (у Таїланді: ван кхао панса тайськ. วันเข้าพรรษา), що триває майже весь сезон дощів

28 липня 2023 День народження Короля Таїланду

Національне свято День народження короля Таїланду з 2017 року відзначається у літній період та приурочено до дати народження короля Маха Ваджиралонгкорна, який народився 28 липня 1952 року. До 2017 року дату свята було встановлено в першій декаді грудня, у день народження короля Бхумібола Адульядея.

У День народження монарха більшість державних установ, банків та підприємств закриваються. Це вихідний день, проте це не стосується багатьох магазинів. Вони залишатимуться відкритими для покупців.

Особливість дати святкування цієї національної події така, що якщо День народження короля Таїланду випадає на вихідні, свято переноситься наступного понеділка, щоб народ міг відпочити і віддати подяку правлячому монарху.

Цьогорічний король Таїланду Маха Ваджиралонгкорн також відомий як Рама X. Він розпочав своє правління Таїландом 13 жовтня 2016 року, після смерті його батька короля Бхумібола.

29 липня 2023 проводиться Національний день тайської мови у Таїланді.

Дата на честь публічної бесіди короля Пуміпона з Клубом тайської мови факультету мистецтв Університету Чулалонгкорн 29 липня 1962 р.

Передбачається, що першою появою писемності тайською мовою є кам’яний напис, датований 1292 роком нашої ери.

Письмова тайська мова була введена в 1283 третім королем періоду Сукотай, Рамкамхенгом.

1 серпня 2023 проводиться Васса (буддистський піст) у Таїланді.

Васса триває протягом трьох місячних місяців у сезон дощів, весь цей час чернець або просто віруючий залишається на одному місці – у монастирі чи храмі. Багато тайських буддистів вважають, що кожен чоловік повинен хоча б раз у житті дотримати Васса, присвятивши три місяці чернецтві.

1 серпня 2023 проводиться Жіночий день у Таїланді.

Прийнято 29 липня 2003 року. Дата на честь королеви-матері Сірікіт.

12 серпня 2023 проводиться День народження її величності Королеви та Національний день мами у Таїланді.

Її Величності Королеви Сірікіт сприймається як Мати всіх тайців. Тайці святкують цей день через прихильність королеви до нужденних та бідних у країні. Королева підкорила серця тайців своєю відданістю благополуччю свого народу.

12 серпня 2023 проводиться Всесвітній день слонів або World Elephant Day у Таїланді

16 серпня 2023 проводиться День миру в Таїланді

День пам’яті на честь річниці закінчення бойових дій у Другій світовій війні. Прийнятий 8 серпня 1995 року.

18 серпня 2023 проводиться Національний день науки у Таїланді.

Wan Witthayasat Haeng Chat або Національний день науки на згадку про передбачення і спостереження королем Монгкута повного сонячного затемнення в 1868 році. Прийнято як свято 14 квітня 1982 року.

30 серпня 2023 проводиться Фестиваль голодних духів у Таїланді

Фестиваль примар у Таїланді ще відомий як Сат Тай, проводять о 15-й день, 7-го китайського місячного місяця. У Таїланді п’ятнадцятиденний щорічний фестиваль, відзначається особливо на півдні Таїланду, в провінції Накхонсітхаммарат.

Як і пов’язані зі святами та традиціями в інших частинах Азії, вважається, що померлі повертаються на землю на п’ятнадцять днів, і люди роблять їм підношення. Фестиваль відомий як Сат Тай, щоб відрізнити його від китайського фестивалю привидів, який тайською мовою відомий як Сат Чин.

На п’ятнадцятий день царства Неба та Ада, а також царство живих відкриваються, і як даоси, так і буддисти проводять ритуали з перетворення та полегшення страждань померлих. Невід’ємною частиною Місяця Примар є шанування мертвих, коли традиційно синівська шанобливість нащадків поширюється на їхніх предків навіть після їх смерті. Заходи протягом місяця включатимуть приготування ритуальних підношень їжі, спалювання пахощів та спалювання паперу для прикраси, пап’є-маше у формі матеріальних предметів, таких як одяг, золото та інші чудові товари для предків, що відвідують духів.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Блог на WordPress.com .

%d блогерам подобається це: